PROJEKT Místní akční plán vzdělávání pro SO ORP Hustopeče IV

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/23_017/0008216

MDD u hasičů

Mezinárodní den dětí u hasičů se konal ve čtvrtek 30.5.2024 od 9 hod. – 12 hod. Po příchodu do hasičské zbrojnice se dětem hasiči představili a současně představili i náplň své profese. Po ukázce techniky, vozového parku a celkového vybavení zbrojnice se děti odebraly ven, kde je čekala řada úkolů, jako např. uhasit hořící dům, záchrana kamaráda – plyšáka, zdolat překážky, slalom. Odměnou pro všechny děti byl skákací hrad a zmrzlina.

Všichni zúčastnění si dopoledne náležitě užili, děti získaly nové informace a vybily všechnu energii.

Letní slavnost – rozloučení s předškoláky

Dne 20.6.2024 v odpoledních hodinách se u nás v mateřské škole konala letní slavnost spojená s rozloučením s předškoláky.

Akce začala pasováním předškoláků na školáky. Pasování se ujmul starosta obce, děti obdržely dárky a pamětní knihu, po krátkém vystoupení na rozloučenou začala letní slavnost.

Akce se účastnili rodiče, děti a zaměstnanci mateřské školy. Společně procházeli různá stanoviště se sportovně vědomostními úkoly, jako např. střelba z luky, věšení prádla podle vzoru na kartičkách, boj na kladině, skládání puzzle atd.

Občerstvení bylo všem k dispozici po celou dobu konání akce. Jako odměnu si děti nechaly udělat tetování.

Celé odpoledne bylo velkým přínosem jak pro rodiče, tak i pro zaměstnance. Dětem se akce moc líbila. Nadšeně si o ní povídaly ještě následující den.